Vánoční Literární kavárna s hercem Ladislavem Lakomým

Městská knihovna Moravský Krumlov připravila v pondělí 7. prosince již tradiční Vánoční Literární kavárnu s názvem „Divadelní kukátko“. A již samotný název napovídá, že osobnost, která tentokrát přijala pozvání do Moravského Krumlova je z divadelního prostředí. Hostem byl významný herec Národního divadla v Brně pan Ladislav Lakomý. Hodinka a půl poetického vyprávění umocněného recitací básní byla opravdu kouzelná.
Správnou adventní atmosféru doplnila vánoční výzdoba v galerii, kde se kavárnička konala, a samozřejmě pro návštěvníky nechyběl ani tradiční punč s vánočním cukrovím.

Za MěK Moravský Krumlov Martina Nováková

LITERÁRNÍ KAVÁRNA S LADISLAVEM LAKOMÝM

V průběhu adventního rozjímání jsme se zúčastnili setkání se známým brněnským hercem Ladislavem Lakomým, pořádaném Městskou knihovnou v rámci pravidelných Literárních kaváren. Uskutečnila se v sále Galerie Městského muzea 7. prosince 2009.

Herec s velký H, pan Ladislav Lakomý, vzpomínal na své dětství a poutavě vyprávěl o své cestě na „prkna, jež znamenají svět“. Bylo zřejmé, že na Moravský Krumlov má velmi srdečné vzpomínky v souvislosti se zájezdy brněnského Divadla Bratří Mrštíků, které se ve své době (50. – 60. léta minulého století) těšily velkému zájmu obyvatel našeho města. Vzpomněl také na přátelství s JUDr. Poloučkem, tehdejší známou osobností města.

Setkání bylo velmi příjemné a nezapomenutelně se zařadilo mezi úspěšné akce předvánočního období.
Náš dík patří organizátorkám a paní Evě Kopčilové za milé vedení pořadu.

Jaroslava a Stanislav Trefilovi