Den otevřených dveří s Ukrajinou

Ve středu 5. října proběhl v Městské knihovně Moravský Krumlov Den otevřených dveří. Čtenáři už jsou zvyklí, že v tento den je amnestie poplatků, jak registračních, tak i rezervačních i upomínacích a prohlédnout si mohou i kroniky knihovny. Druhým rokem doplňujeme tento den nabídkou nových Albi knih spojenou s ukázkami kouzelného čtení s Albi tužkou. Zábavnou formou naučí děti spoustu nových věcí, od poznávání předmětů, barev, zvířat, zemí světa až po angličtinu. Pokud čtenáři mají doma svoji vlastní Albi tužku, mohou si ihned vypůjčit z nabízených interaktivních knížek. Aktualizovaný seznam je na webových stránkách knihovny.
Letošní říjnový DOD byl obohacen o knihy pro malé i starší děti z Ukrajiny. Jsou to knihy v jejich rodném jazyce. K dispozici jsou k vypůjčení i časopisy Ukrajinští Kamarádi s dvojjazyčným textem a pracovními listy. Malí čtenáři v nich najdou ukrajinské humorné pohádky, pověsti, básničky, ukrajinský svátek léta. Ukrajinský speciál je dvojjazyčná publikace obsahující českou abecedu, ukrajinskou cyrilici, státní znak a vlajku, státní hymnu, českou a ukrajinskou měnu, mapu ČR a Evropy. Tradiční ukrajinskou kuchyni a pokrmy představuje časopis Jak chutná Ukrajina. Také nabízíme ukrajinsko-českou verzi hry Krycí jména k rychlému učení nových slov.

Den otevřených dveří s Ukrajinou