
S legitimací do knihovny
Ve čtvrtek 11. června jsme byli na městském úřadě odpasováni panem starostou králem Zdeňkem Juránkem na čtenáře. Dostali jsme darem knížku spisovatelky Marky Míkové, obrázky do ní nakreslil pan Martin Krkošek. Abychom věděli, kde jsme se čtením skončili, máme v ní i pěknou záložku, ale hlavně jsme obdrželi legitimaci do knihovny, a tak si můžeme celý rok půjčovat knížky a časopisy zdarma. Toho hned všechny čtyři třídy prvňáčků ZŠ Ivančická a Klášterní využily a s paní učitelkou navštívily knihovnu. Děti se dozvěděly, jak se knihy půjčují a kde si mají knížky vybírat, na regále s Prvním čtením. Jsou to knihy typu Už umím číst, Čtení pro začínající čtenáře, Čtení s velkými písmeny, Učím se číst, to jsou správné knížky pro malé čtenáře. Naučili jsme se, jak si máme knížky z regálů vybírat a jak jednoduše poznáme podle barevných přelepek, že to jsou pohádky, příběhy nebo básničky.
Ale samozřejmě se nejdříve začteme do knížky, kterou jsme dostali při pasování. Zjistíme, proč se knížka jmenuje Píp – papoušek to ví líp. Paní knihovnice nám z ní už jeden úryvek přečetla a my jsme se dozvěděli, že existují i další druhy papoušků-Jedlík, Noční(k), Vodní nebo Záchranář. Téměř každý z nás si vybral knížku na prázdniny a tento slavnostní den byl zakončen zmrzlinou zasponzorovanou Pekárnou Ivanka, to byla dobrota. Děkujeme.
Prvňáčci ze ZŠ Ivančická a Klášterní M.K.
V letošním roce probíhal již 18. ročník projektu Knížka pro prvňáčka a bylo odpasováno 196 žáků ze dvou místních a čtrnácti okolních základních škol, které odpasoval místostarosta král Michal Horák.













Vltava, a.s.
LIBREX
Knihy cz.
























