Advent v knihovně

V prosinci přišli do knihovny žáci z okolních i místních základních škol na literárně-výtvarnou dílnu o Adventu. Poté, co jsme si popovídali o tom, co se nám vybaví pod pojmem advent, jsme si přečetli adventní příběh Aničky a Vítka z knihy Čtvero ročních období. Také jsme shlédli prezentaci, ve které byla charakteristika adventu shrnuta. Nakonec jsme se dostali až ke Štědrému dnu a k tomu, že u nás nosí dárky Ježíšek, ale například v USA a v Anglii je to Santa Klaus. Ten je ovšem totožný s naším Mikulášem, neboť Santa Klaus je zkomolenina jména Santa Nikolaus, tj svatý Mikuláš. Zazpívali jsme si i některé koledy a své znalosti si ověřili v adventním testu. A protože už jsme dlouho seděli, tak veselá písnička Míši Růžičkové Sněhuláci vyzvala děti k malé rozcvičce.
Pak jsme přešli k výtvarné části, ve které si děti vyrobily buď adventní kalendář, nebo postavičku Mikuláše.

Bc. Radmila Dvořáková

Advent v knihovně