I. beseda se spisovatelem a ilustrátorem Adolfem Dudkem -“PSANÍ A MALOVÁNÍ PRO DĚTI”

byla zaměřena na mladší věkovou kategorii žáků 1.- 5. tříd ZŠ. Šlo o zábavný, interaktivní pořad, při kterém se děti dozvěděly, jak vlastně vzniká kniha. Vtipnou formou se seznámily se skutečným spisovatelem a ilustrátorem a jeho prací, od počáteční inspirace až po vznik celé knihy, odnesly si informace o vzniku moderních dětských knih i malířských technikách. Vyzkoušely si, jak snadno mohou cokoli nakreslit prostřednictvím základních geometrických tvarů. Součástí vystoupení byly soutěže, nechyběla spousta dalších atrakcí a hlavně humor! Vystoupení bylo zakončeno prodejem autorových knih spojeným s autogramiádou. Vystoupení podpořilo školní vzdělávací programy v jazykové oblasti, kdy se zaměřuje na budování pojmů ilustrátor, ilustrace, kniha, komiks. Součástí besedy byla výstava knih, které má ve svém fondu moravskokrumlovská knihovna a žáci mají možnost si je přijít vypůjčit.

„To je milé, krásné a upřímné:-)
Udělala jste mně radost. Tyhle zpětné vazby od dětí mám moc rád.
No a fotky nemají chybu:-)
Ať se daří a děkuji
Adolf Dudek“

Za MěK Moravský Krumlov Martina Nováková

Ohlasy dětí ze ZŠ Lesonice na besedu, kterou pořádala městská knihovna a zafinancovalo Město Moravský Krumlov z projektu MAP II.

V úterý 29. dubna jsme jeli autobusem do Moravského Krumlova. Pan spisovatel a ilustrátor Adolf Dudek byl hodně sympatický. Napsal mi do knížky věnování. Moc se mi to líbilo.

Adolf Dudek byl hodně srandovní. Je hezké, že podporoval děti v malování. Uměl hezky malovat. Bylo dobré, že měl s sebou plyšáka ptáka dudka. Koupil jsem si jeho knížku. Představení se mi líbilo. Také se mi do knížky podepsal a namaloval mi tam dudka.

Jeli jsme do Moravského Krumlova na vystoupení Adolfa Dudka. Líbilo se mi, že vystoupení bylo legrační. Pan Adolf Dudek krásně maloval.

Navštívili jsme galerii, kde měl besedu Adolf Dudek. Moc se mi to líbilo. Dostal jsem od něj podpis. Těším se, až ho zase někdy uvidím.

Beseda se spisovatelem a ilustrátorem Adolfem Dudkem