Advent v knihovně-literárně-výtvarná dílnička

Vážené paní knihovnice, byli jsme u vás v knihovně s dětmi základní školy Lesonice na adventním povídání. Čekala jsem, až co napíšou děti, jaké mají pocity a dojmy.
Bylo to milé setkání, ale některé děti napsaly, že je moc nebavilo sedět na židlích a koukat, že spoustu věcí už známe. Naopak se jim líbilo procházet mezi knihami a prohlížet si je.
Já sama za sebe jsem měla smíšené pocity. Měla jsem představu, že si děti s Vámi sednout mezi knížky a Vy jim budete ukazovat, jací autoři píšou o Vánocích, přečtete nějaké ukázky, případně děti si něco přečtou, měla jsem představu, že v knihovně ukážete dětem knihy a co všechno se v nich dá najít a vlastně objevíte to kouzlo Vánoc v knížkách, popovídáte si. Počítač prostě v knihovně opravdu být nemusel na přednášení, třeba pustit písničku nebo krátkou pohádku, ale důležitá by měla být ta kniha.
Velikou práci jste si daly s přípravou, ale je pravda, že to všechno jsme si povídali ve škole.
Bylo hezké, že si děti vyrobily Mikuláše, mohly si půjčit knížky, určitě si najdou do knihovny cestu.
Nezlobte se, že přicházím s kritikou, ale nemyslím to ve zlém, jen jsem měla jinou představu a děti tak jak je znám, nebyly tak zaujaté, jak by mohly být. Přeji krásné Vánoce.

Naďa Jiráčková ZŠ Lesonice

Advent v knihovně-literárně-výtvarná dílnička