Cestopisná přednáška Petra Nazarova - Jižní Amerika

V úterý 19. března pořádala městská knihovna cestopisnou přednášku s promítáním o Jižní Americe. Dopoledne se jí zúčastnilo bezmála 200 studentů gymnázia a střední odborné školy obchodu a služeb. Tentokrát do Moravského Krumlova přijel cestovatel a spisovatel Petr Nazarov, který procestoval několik desítek zemí a v některých z nich i na několik měsíců, či dokonce let, zakotvil. K cestování po zemích celého světa postupně přidal i fotografování. Jak sám říká: „Cestování mi dalo víc než všechny školy světa, jelikož je pro mě tou nejzajímavější a nejpoučnější školou života. Kromě poznávání nových míst a kultur jsem si při svých cestách uvědomil spoustu souvislostí, které by mě doma v obývacím pokoji asi nikdy nenapadly, a hlavně jsem měl dostatek času nad nimi přemýšlet. Uvědomil jsem si, že spousta našich zdánlivě nepřekonatelných problémů jsou jen malichernosti, nad kterými je možné velkoryse mávnout rukou. Na cestování je fascinující nejen objevování zajímavostí a krás různých míst na světě, ale zejména objevování sebe sama, svých možností a limitů.“ Zkušený cestovatel a dobrodruh Petr Nazarov své zážitky a dojmy ze svých cest vylíčil v několika knihách, které jsou k vypůjčení v knihovně. Pro někoho může být kniha či povídání o putování napříč Jižní Amerikou zajímavým přiblížením života jiného kontinentu a poznáním odlišné kultury, jinému může posloužit jako inspirace na cesty. Nechali jsme se tedy inspirovat a vydali jsme se společně na cestu do Jižní Ameriky. Povídání o čtyřměsíční cestě napříč Jižní Amerikou, přes hranice šesti jihoamerických států - Argentiny, Brazílie, Chile, Bolívie, Paraguay a Peru spojené s návštěvou "adoptivní dcery" (Adopce na dálku) v Paraguay, vodopády Iguazu, jezero Titicaca, Salar de Uyuni, Machu Picchu a další nádherné památky uchvátily nejen studenty, ale i návštěvníky podvečerního promítání. Petr Nazarav má dar slova a jeho fotografie jsou umem profesionála, toto když se skloubí dohromady, je výsledek vynikající.

Za MěK Martina Nováková

Dobrý den
Děkuji za krásný večer strávený ve vaší knihovně při poutavém cestopisném promítání a krásném vyprávění cestovatele Petra Nazarova, který strávil 4 měsíce v jižní Americe a o své dojmy se s námi podělil. Z vyprávění bylo ihned poznat, že cestování je jeho životní filozofií a alespoň takto zprostředkovaně jsem se dokázala přenést na úžasná a magická místa jako jsou vodopády Iguazu, jezero Titicaca a především pro mě báječné Machu Picchu a načerpat tak spoustu pozitivní energie.

Jaroslava Záděrová

Cestopisná přednáška Petra Nazarova - Jižní Amerika