Pohádkové Vánoce v knihovně

V sobotu 1. prosince se otevřely dveře městské knihovny v rámci celorepublikového Dne pro dětskou knihu, ale i v rámci rozsvěcení vánočního stromu. Na náměstí T. G. Masaryka probíhal v tento den program nazvaný Pohádkové Vánoce, ve kterém na pódiu vystupovaly jednotlivé školy se svým hudebním či tanečním vystoupením. Stánky s občerstvením - punči, svařákem, klobáskou či s vyrobenými dárečky od dětí nebo charitativních organizací lákaly návštěvníky trhů k dokoupení pod stromeček. I městská knihovna připravila pestrý program nejen pro své čtenáře, ale i návštěvníky Pohádkových vánoc. Od 10 hodin měli možnost zhlédnout pohádku Anděl Páně 2, skládat puzzle, zahrát si s kamarády vánoční pexeso nebo kuželky. Pro ty menší byly připraveny omalovánky s vánoční tématikou, hrací koberec - Člověče nezlob se, pro starší pak vymalovávání mandal nebo luštění vánočního kvízu.
Od 13 hodin pak proběhlo společné čtení z knihy Čertice Trucajda a z Vánoční knížky pohádek, pověstí a koled od Lindy Jenningsové. Svátečně vyzdobená knihovna umocnila předvánoční atmosféru a přilákala další zájemce o četbu.

Za MěK
Martina Nováková