Advent v knihovně pro MŠ a ZŠ

Návštěva knihovny zkrátila dětem netrpělivé čekání na Vánoce. V průběhu prosince přicházely mateřské i základní školy na adventní literární a výtvarnou dílničku. Někteří se fotili hned u schodiště, kde byl vystavený betlém. V knihovně jsme si povídali nejen o adventu a našich vánočních zvycích a tradicích, ale děti se dozvěděly i to, jak se slaví Vánoce v jiných zemích, např. v Austrálii, kde se často štědrovečerní večeře odehrává přímo na mořské pláži, k jídlu se podávají studené obložené mísy, ovocné a zeleninové saláty a osvěžující nápoje. Všichni se, ale shodli na tom, že bychom si asi na takovéto vánoce nezvykli. Prezentaci doplňovala četba z knihy Evy Beranové: Čtvero ročních období a společné zpívání koled. Nezapomněli jsme ani na vánoční rýmovačky, hádanky a kvíz, který děti hravě zvládly. Nakonec si všichni vyrobili andělíčka, kterého mohou zavěsit na vánoční stromeček nebo darovat někomu blízkému.

Za MěK Moravský Krumlov Martina Nováková

advent-v-knihovne-pro-ms-a-zs