Za skřítkem Knihomůlkem do knihovny

V úterý 12. dubna 2016 navštívila třída Motýlků z MŠ Husova Městskou knihovnu v Moravském Krumlově. Děti se posadily v oddělení pro nejmenší čtenáře na podium a paní knihovnice se skřítkem Knihomůlkem všem vysvětlila, jak taková knihovna funguje. Děti se dozvěděly, proč se knížky balí do obalu, jak mají s knížkou zacházet, že jsou rozděleny podle věku čtenářů, kam se knihy při půjčení ukládají a spoustu jiných zajímavostí. Některé děti se pochlubily, že do knihovny chodí s rodiči nebo prarodiči. V rámci naší návštěvy měly děti možnost půjčit si a prohlédnout několik dětských knížek. Výlet do knihovny nás s dětmi zaujal a inspiroval k dalším tvůrčím aktivitám - malování, tvoření a povídání o knihách.

Dana Buršíková
MŠ Husova Moravský Krumlov