O Květušce aneb Jak vznikají knížky Jitky Vítové

Jak vzniká knížka

V úterý 22. března mělo přes 90 žáků ze ZŠ Klášterní Moravský Krumlov, z Dukovan, Vémyslic a Rybníků možnost zúčastnit se pořadů Jitky Vítové O Květušce. Paní spisovatelka ve spolupráci s městskou knihovnou připravila interaktivní pořad o tom, jak vlastně vzniká knížka a ilustrace v ní. Pověděla dětem, jak začala psát příběhy pro své dvě malé děti a jak vznikaly první příběhy o holčičce Květušce a malém tesaříkovi. Začala spolupracovat s nakladatelstvím Thovt, které ji vydalo první knížku o Květušce. Jelikož měla knížka velký úspěch u dětí, ale i u rodičů a pedagogů, pokračovala autorka druhým dílem Květuška hledá tesaříka, ve kterém se děti dozví spoustu nového nejen o hmyzu, ale i mucholapce, roháčovi, bzučivce či slimákovi. Třetí díl vyjde během letošního roku a autorka již uvažuje o dalším tedy čtvrtém pokračování. V edici první čtení s poučením napsala knihu Život u rybníka, která je vhodná pro žáky 3.—5. třídy ZŠ. Tato kniha provede děti světem vodních brouků a odpoví jim na všetečné otázky ze života vodní říše. Žáci si sami zkusili nakreslit obrázky ke knížce a dozvěděli se, co jsou to např. korektury, co dělá grafik apod. Knihy autorky Jitky Vítové zakoupily některé školy i do svých školních knihoven ke společné četbě žáků, ale jsou i k dispozici k vypůjčení v Městské knihovně Moravský Krumlov.

Za MěK Moravský Krumlov Martina Nováková

knihovna MK