Literární kavárna o Vladimíru Komárkovi

Jen krátká návštěva potěší -

- motto jednoho z nejlepších českých malířů 20. století a poetické vyprávění paní Mgr. E. Kopčilové o velkém umělci štětce Vladimíru Komárkovi, to byla jarní Literární kavárna Městské knihovny Moravský Krumlov, pořádaná 7. března – k měsíci knihy. Umělcovy zastřené obrazy v jemných tónech šedé, fialové i bílé, v pozorovateli vyvolávají klid a pohodu. Velmi často kreslí židle, ptáky, dveře, konvalinky a je až s podivem, že V. Komárek velký nejenom svým uměním, ale i fyzikou konstitucí dokázal vytvořit tolik něhy. Vyprávění p. Mgr. E. Kopčilové prokládané ukázkami fotek obrazů i citací z jeho knih, zejména „O mé radostné cestě od kolébky ke krematoriu,“ návštěvníky literární kavárničky zaujalo natolik, že i „ špendlík kdyby spadnul, byl by slyšet“. Takže, díky paní magistro za příjemně strávený čas.
Ovšem nejenom uměním, živ je člověk a tak poděkování patří i SOŠ DOS M. Krumlov za výborné koláčky, které zpříjemnily zase fyzický požitek.

S. Jandorová

knihovna MK