Literání a výtvarné dílničky o Pipi

V pondělí 6. 6. 2016 k nám do knihovny přijelo 17 žáků ze ZŠ Jezeřany-Maršovice na literárně-výtvarnou dílničku, tentokrát zaměřenou na tvorbu oblíbené švédské spisovatelky dětských knih Astrid Lindgrenové. V počítačové prezentaci si děti přiblížily životní osudy paní Astrid, dozvěděly se, co ji přivedlo ke psaní a jak se její knihy staly populární v celém světě. Dlužno podotknout, že už spoustu jejích knih děti znaly a některé dokonce i vlastní. Ostatně populární Pipi Dlouhou punčochu netřeba představovat ani dnešní mladé generaci, je pořád stálicí dětské literatury. Abychom si život paní spisovatelky dovedli lépe představit, následovala prezentace o její rodné zemi, tedy o Švédsku. A protože prázdniny už klepou na dveře a všichni se na ně jistě těší, přečetli jsme si, jak začaly prázdniny šesti dětí v knize „Děti z Bullerbynu“. Poté jsme se rozdělili do skupinek a každá z nich dostala tematický kvíz k vyluštění. A nakonec jsme si copatou pihovatou Pipi taky vyrobili. Moc se všem povedla.

Za MěK Radmila Dvořáková

knihovna MK