S legitimací hurá do knihovny

Ve středu 10. června jsme byli na městském úřadě odpasováni panem starostou na čtenáře. Dostali jsme darem knížku od spisovatele Jiřího Žáčka, která se jmenuje Odemyky zamyky, obrázky do ní nakreslil pan malíř Vhrsti. Abychom věděli, kde jsme se čtením skončili, máme v ní i pěknou záložku, ale hlavně jsme obdrželi legitimaci do knihovny, a tak si můžeme celý rok půjčovat knížky a časopisy.

V pondělí 29. června jsme se s naší paní učitelkou vypravili do knihovny na literárně-výtvarnou dílničku nazvanou Dětská etiketa hravě. Paní knihovnice na nás už čekala a zavedla nás do oddělení pro děti od 5- 9 let. Usadili jsme se na pódiu, odkud bylo dobře vidět na regály se spoustou krásných knížek. Paní knihovnice nám ukazovala knížky, které jsou určeny nám, začínajícím čtenářům, mají na obálce sluníčko a v něm je napsáno První čtení nebo Už umím číst. Mohli jsme si je prohlédnout a každý z nás si hned jednu knížku vypůjčil domů na prázdniny. Také jsme si připomněli, jak se máme chovat o prázdninách a paní knihovnice Radka Dvořáková nám četla z knížek o slušném chování. I my jsme ukázali, že už umíme číst a v prezentaci o dětské etiketě, jsme četli básničku a pak jsme si vyrobili postavičku Neotesánka.

Už se těšíme, jak budeme chodit s paní učitelkou do knihovny i v příštím školním roce a to už budeme druháci.

Za MěK Martina Nováková

knihovna MK