Morava - pořad s redaktory Českého rozhlasu Brno

Plakát ke stažení zde

V úterý 13. října v podvečerních hodinách pořádala Městská knihovna M.K. audiovizuální pořad na téma: „Morava - země neznámá.“ Beseda s redaktory Českého rozhlasu Brno o krásách a zajímavostech Moravy se konala v Galerii Knížecí dům. Účastníci se dozvěděli spoustu nových informací o Moravě a dostali odpovědi i na takovéto otázky:

• Víte, že nejvyšší pevný bod České republiky je na Moravě?
  • Tušíte, že na Moravě najdete hned několik Lurdských jeskyní?
  • Uhádli byste, co mají alpské vodovody zásobující Vídeň společného s Moravou?

To a ještě mnohé navíc prozradila návštěvníkům redaktorka ČRo Brno Hana Ondryášová (mimo jiné autorka rozhlasových cestopisných reportáží a znalkyně moravských pověstí) společně se svým kolegou Milošem Šenkýřem (mj. několikanásobným vítězem soutěže Média na pomoc památkám). Součástí byla i netradiční soutěž na téma cestování.

Za MěK Martina Nováková

knihovna MK