Rozzářená knihovna aneb knihovna po rekonstrukci

V úterý 3. června opět přivítala Městská knihovna Moravský Krumlov své čtenáře. Téměř dva týdny byla uzavřena, protože probíhala druhá etapa rekonstrukce.

V loňském roce bylo zrekonstruováno dětské oddělení a prostory u výpůjčního pultu a vzniklo nové oddělení pro mládež. V těchto místnostech byly nainstalovány nové regály a další knihovnický nábytek a vytvořilo se tak velice útulné prostředí. Ohlas našich malých a mladých čtenářů byl velmi kladný a měli jsme z něj velkou radost.

Nyní bylo zapotřebí dokončit rekonstrukci v oddělení pro dospělé čtenáře. Proběhla výměna zářivek a zároveň byly vyměněny staré dřevěné regály za moderní, pro které jsme zvolili sluníčkově žlutou barvu. Protože jsme chtěli našim čtenářům pobyt v knihovně maximálně zpříjemnit, uvažovali jsme i o tom, jak jim zajistit pohodlí při studiu a četbě knih. Loni jsme pořídili pro mládež k četbě i k relaxaci sedací vaky a pro nejmenší děti stupňovité pódium a hrací koberce ke čtení i ke hraní. Letos jsme tedy přemýšleli, jak bychom mohli v tomto směru potěšit naše dospělé čtenáře. Nakonec jsme se rozhodli pro dvě velmi pohodlné sedací soupravy s nižšími stolky, které jsou umístěny v oddělení beletrie a naučné literatury. Čtenáři tak mají možnost si zde číst, studovat nebo jen relaxovat či poklábosit si s přáteli.

Dětské oddělení dostalo nové oranžové židličky, které je příjemně rozsvítily. Ani mládež nepřišla zkrátka, stříbřitě šedé stolky s novými židlemi vkusně dotváří teenagerský design. Díky rekonstrukci vzniklo v knihovně nejen moderní, ale hlavně harmonické a příjemné prostředí plné sluníčka a vzduchu. Věříme, že se zde bude našim čtenářům líbit a budou se k nám rádi vracet.

Děkujeme tímto mistrům SOŠ p. Válkovi a Hampapovi a učňům SŠDOS Moravský Krumlov, kteří nám opět vypomohli s montáží regálů a židlí.

Za MěK Martina Nováková

knihovna MK