Literární kavárna Návrat do Čech

l-k-borovsky-6-10.jpg

Městská knihovna Moravský Krumlov uspořádala v pořadí už 38. literární kavárnu, jejíž stálicí je Mgr. Eva Kopčilová. Na pondělí 6. října si pečlivě nastudovala život spisovatele a žurnalisty Karla Havlíčka Borovského. Velice poutavě povídala nejen o jeho osobním životě a tvorbě, ale nastínila i tehdejší poměry ve společnosti. Svůj výklad navíc doplnila řadou obrazových ukázek.

Poté ještě přiblížila nelehký život dcery K. H. Borovského, kterou postihl podobný osud jako jejího slavného otce. Knihovna zakoupila do svého fondu i zcela novou publikaci o životě Zdeňky Havlíčkové „Dcera národa?“, kterou zde mají čtenáři k dispozici.

Během vyprávění bylo pro přítomné návštěvníky připraveno malé občerstvení v podobě voňavé kávy a ještě voňavějších buchtiček, které upekly studentky střední odborné školy v Moravském Krumlově. Děkuji za velice příjemně strávené odpoledne. Na závěr nám paní Kopčilová přednesla několik epigramů a o jeden humorný bych se s vámi ráda podělila:

Rada hloupému Jankovi

„Po obědě, Janku,