Den otevřených dveří s kronikami knihovny

V úterý 7. října se v rámci celorepublikového Týdne knihoven konal v Městské knihovně Moravský Krumlov jako každoročně Den otevřených dveří. Již tradičně byl spojený s výhodami pro čtenáře, kteří měli tento den prominuty poplatky za upomínky a rezervace. Novým čtenářům byla nabídnuta možnost bezplatné registrace. Rovněž byl zahájen oblíbený výprodej vyřazených knih, časopisů a Harlequinů. Někteří návštěvníci využili i zpřístupnění skladových oddělení. Největší “nával“ byl u stolků s vystavenými kronikami. Jelikož obsahují fotografie a příspěvky z knihovních akcí uplynulých 20-ti let, někteří čtenáři se v nich našli jako malé děti když např. navštívili s rodiči knihovnu a byly zachyceni fotoaparátem nebo přišli na exkurzi s paní učitelkou. Do knihovny přišlo 138 stálých čtenářů a 33 nových návštěvníků si nechalo zdarma vystavit čtenářský průkaz.

Za Městskou knihovnu Mor. Krumlov M. Nováková

knihovna MK