Cestou osudu a náhody R. Vehovského

Ve čtvrtek 13 . listopadu pořádala Městská knihovna Moravský Krumlov cestopisné promítání nazvané :„Cestou osudu a náhody.“ Sedmileté putování cestovatele a spisovatele Romana Vehovského stopem přes Asii do Austrálie shlédlo dopoledne v kinosále 150 studentů, odpoledne pak senioři na Domě s pečovatelskou službou a poslední večerní promítání se konalo v prostorách knihovny. Tato zajímavá beseda s promítáním přiblížila posluchačům cestu, trasu, výhody a nevýhody soliterského cestování bez závislosti na jízdních řádech, zpátečních letenkách a ubytovacích zařízeních. Ve druhé části pak autor seznámil posluchače se svým nejkrásnějším stopem – desetidenní plavbou jachtou po tropických ostrovech Thajska a navázal snímky a postřehy ze senzačního Phuketského festivalu. Závěr byl pak vyhrazen dotazům a nevšedním zážitkům. Návštěvníci měli možnost zakoupit si autorovu knihu Návrat s podkovou. Roman Vehovský získal druhé místo Ceny diváků na cestovatelském festivalu Caminos v Karlových Varech.
Více na cestouosuduanahody.wz.cz.

Z reakcí posluchačů: „Přednáška byla moc zajímavá, díval jsem se ještě potom doma na jeho web a je to opravdu mimořádný člověk.“ Jan Polák

knihovna MK