Přátelství - literární a výtvarné dílničky

Přátelství v knihovně

Dne 14. května 2013 navštívili knihovnu žáci 3.-5. třídy ZŠ Jezeřany. Nejprve absolvovali exkurzi knihovny s paní vedoucí Martinou Novákovou ve které se naučili nejen vyhledávat knihy podle barevného značení, ale museli zapojit také své mozkové závity při luštění obrovské tajenky a při doplňování popletených přísloví. Poté následovala literárně-výtvarná dílnička, tentokrát na téma Přátelství. Děti si povídaly s paní knihovnicí Dvořákovou nejprve o tom, že k životu potřebujeme všechny lidi kolem nás, protože někteří nám vaří, další staví domy, někteří nás léčí, jiní zase vyučují… Dále navázaly na rozhovor o přátelství, o dobrých i falešných kamarádech a o virtuálním kamarádství. Povídání doplnila tematická četba z knihy „Sísa Kyselá“ od Martiny Drijverové. Nakonec si všichni vyrobili barevná proplétaná srdíčka pro své přátele.

Za MěK Moravský Krumlov Radmila Dvořáková