Pasování prvňáčků na čtenáře

Vážení přátelé, na začátku školního roku jsme se v živé abecedě tetky Abededky dostali až do královstní Písmenkova, ve kterém vládl pan král Abeceda. Od pana krále jsme dostali zlatý klíč, kterým jsme si cestu do tohoto království odemkli a putovali jsme jím celý rok. Nejhezčím zakončením naší dlouhé cesty bylo pasování našich prvňáčků skutečným panem králem Abecedou, který nás navštívil v naší škole s milými pracovnicemi Městské knihovny v Moravském Krumlově. Prvňáčci byli panem králem s dlouhým mečem pasováni na malé čtenáře a dostali knížku, kterou už si mohou přečíst úplně sami. Pasování přihlíželi všichni žáci školy, všem se moc líbilo a i s perníkovým srdíčkem malého čtenáře si každý prvňáček odnesl pěknou vzpomínku na tuto slavnostní chvíli. Mnohokrát děkujeme pracovníkům knihovny a už teď se těšíme na další ročník ,, Knížky pro prvňáčka". Ještě jednou děkujeme a přejeme mnoho úspěchů v podobných projektech !

Mgr. Květoslava Bílová, tř. učitelka prvňáčků a řed. ZŠ Jezeřany-Maršovice