Mikulášské a adventní dílničky v knihovně

V měsíci listopadu a prosinci navštívilo knihovnu postupně několik tříd základních škol a zúčastnilo se literárních dílniček, tentokrát na téma Vánoce a Advent. Děti si připomněly, že Vánoce nejsou jenom tři vánoční dny, ale začínají o téměř celý měsíc dříve, a to obdobím, kterému se odedávna říká advent. Cílem tohoto období je důkladně se připravit na Vánoce. Řekli jsme si s dětmi, že nejlépe to uděláme tím, že uklidíme, očistíme a ozdobíme nejen vše kolem nás, ale hlavně v nás samotných – zamyslíme se nad našimi vztahy k našim blízkým a pokusíme se napravit to, co není tak úplně v pořádku. Též jsme povídali o tom, jak probíhají oslavy Vánoc u nás i jinde ve světě. Zazpívali jsme si různé vánoční písně a koledy. Po vánočním kvízu a hádankách jsme si četli z různých knih příběhy o dětech, Vánocích, Mikuláši… Nakonec jsme vyrobili andělíčky, které můžeme zavěsit na vánoční stromeček nebo použít jako malý vánoční dárek.

Za MěK Radmila Dvořáková

plakát