Paříž a krásy jižní Francie

Paříž a krásy jižní Francie s Arnoštem Maderem

Po delší době jsme se měli opět možnost setkat v knihovně s cestovatelem a průvodcem panem Ing. Arnoštem Maderem. Tentokrát naše cesta vedla do Paříže a jižní Francie. Besedující si pro nás připravil promítání fotografií doplněné o poutavé vyprávění o krásách této země. Začali jsme nočním pohledem na katedrálu Notre Dame, která je nádherně osvětlená, následovaly pozůstatky římských lázní, kupole Invalidovny a další památky. Nechyběla ani prohlídka Eiffelovy věže, procházka kolem kabaretu Moulin Rouge a večerní plavba po Seině. Po prohlídce Paříže nás fotografie zavedly na jih Francie, kde jsme mohli ocenit krásnou přírodu a zajímavou architekturu malebných měst.

Tentokrát sebou pan Mader přivezl i několik modelů Eiffelovi věže v různých velikostech, které si všichni mohli prohlédnout a po besedě zakoupit. Po dvou hodinách zajímavého vyprávění jsme se rozloučili a pozvali účastníky na další besedu, která se bude konat ve spolupráci s TyfloCentrem. Uskuteční se 24. září a tématem besedy bude Řím a Vatikán v toku historie, besedou nás provede Jana Puchegger Chadalíková.

Eva Indrová, TyfloCentrum