Masopustní literární a výtvarné dílničky

Dne 1.2.2012 se Masopustních literárních a výtvarných dílniček zúčastnili žáci ze ZŠ Olbramovice. Po počítačové prezentaci o Masopustu s písničkami a videem z dětského karnevalu jim knihovnice Radmila Dvořáková přečetla úryvek z knihy Andrey Popprové "Jaro je tu!" Následovaly otázky o probrané tematice a veselé hádanky. Potom si děti s nadšením vyrobily karnevalového klauna. Jako vždy nás mile potěšila jejich tvůrčí nápaditost :-)

Pěkný dárek k pololetnímu vysvědčení dostali druháci a třeťáci ZŠ Olbramovice. Dne 1.února 2012 navštívili Městskou knihovnu v Moravském Krumlově. Prostřednictvím mailu děkujeme za velmi zdařilou masopustní akci s dílničkami.V příjemné knižní atmosféře se děti seznámily s masopustními tradicemi,v pracovní části vyrobily postavičky klaunů. Určitě to nebyla naše poslední návštěva. Myslím,že takové příležitosti spontánně podmiňují zájem dětí o četbu a knihy vůbec.

Dana Petrlová,tř.uč. ZŠ Olbramovice

Moc se mi líbilo to video o karnevalu a jak jsme vyráběly klauny, všechno. Moc se mi líbí vaše knihovna a knížky. Doufám,že do knihovny pojedeme zase.

Viktorka Benešová ze 3. třídy ZŠ Olbramovice

Líbilo se mi všechno. Nejvíc video o karnevalu. Už se těším na masopust. Bavilo mě vyrábět, i když se mi to moc nepovedlo.

Dominika Brázdová ze 3. třídy ZŠ Olbramovice