Podzimní literární a výtvarné dílničky

V rámci projektu Celé Česko čte dětem knihovna pravidelně připravuje pro žáky prvního stupně moravskokrumlovských základních škol tematicky zaměřené literární a výtvarné dílničky. Během měsíce října a listopadu je téma zaměřeno na podzim. Děti si s knihovnicí zopakují charakteristiku tohoto ročního období – jaké je počasí, jaké ovoce a zelenina se sklízí, kteří ptáci odlétají do teplých krajů a kteří přilétají, ukážou si, jak vypadají listy různých stromů, popovídají si o podzimních oslavách ukončení sklizně ovoce a zeleniny. Pozastaví se u dvou podzimních svátků – Halloweenu a Dušiček. Po četbě o podzimních hrátkách z dětství Josefa Lady následují hádanky o podzimu. Dále jsou pro ně připraveny úkoly, které prověří jejich znalosti. Po jejich splnění na ně čeká výtvarná část akce – z barevných kousků krepového papíru si udělají kuličky, které skládají jako mozaiku do plastického obrázku podzimního jablíčka nebo hrušky.

Za MěK Radmila Dvořáková