Pod hvězdným stromem noci - Literární kavárna

Předvánoční setkání v knihovně

Každoročně před koncem roku pořádají pracovnice Městské knihovny v Moravském Krumlově velmi milé posezení, při kterém bývá nasycen nejen žaludek, ale také duše. Na toto setkání se vždy velmi precizně připraví paní učitelka Eva Kopčilová, která přítomné doslova pohladí po duši svým poutavým vyprávěním. Tentokrát nás zavedla do nejtajnějších skrýší života našeho největšího básníka Jaroslava Seiferta a vzpomněla zážitky nejen z jeho dětství. Velmi laskavé vyprávění bylo protkáno recitací mistrových básní a v podání paní Kopčilové zní verše doslova kouzelně.

K dobré a přátelské pohodě patří samozřejmě usměvavé tváře knihovnic, které každého návštěvníka pohostí voňavým punčem a cukrovím.

Děkuji za příjemně strávené první prosincové pondělí, které jistě každému navodilo tu správnou - téměř vánoční - atmosféru.

Irena Závišková