Pasování prvňáčků místních i okolních škol

Slavnostní pasování prvňáčků

V pondělí 20. června se uskutečnilo slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře. Knihovnice z Městské knihovny Moravský Krumlov spolu s ředitelem MěKS p. Bořivojem Švédou v tento den pasovali žáky prvních tříd ZŠ v Bohuticích, Lesonicích, Olbramovicích, Rybníkách, Vedrovicích a Vémyslicích.
Slavnostní pasování prvňáčků pokračovalo i v úterý 21. června v obřadní místnosti Městského úřadu Moravský Krumlov. Pasování se zúčastnil starosta Moravského Krumlova Mgr. Tomáš Třetina, který žáky ZŠ Ivančická a ZŠ Klášterní pasoval na čtenáře. Městská knihovna Moravský Krumlov se zapojila do projektu Národní pedagogické knihovny: „Už jsem čtenář -Knížka pro prvňáčka.“ Cílem projektu bylo podpořit rozvoj zájmu o četbu u dětí v prvním roce školní docházky a vytvořit základ pro pravidelný návyk k četbě, který je rozhodujícím faktorem pro úspěšný rozvoj čtenářské gramotnosti během celé školní docházky i pro pozdější uplatnění v životě. Vznikla tak vzájemná spolupráce knihovny se dvěma místními a se sedmi okolními školami, jejímž vyvrcholením bylo slavnostní pasování na čtenáře a předání knihy Daniely Krolupperové: „Zmizelá škola“ 114 ti žákům 1. tříd ZŠ zúčastněným v rámci tohoto neobvyklého projektu. Po kulturním vystoupení žáků 2. třídy ZŠ Klášterní a po přečtení pasovacího slibu, následovalo pasování s podpisy čtenářů na pasovací listinu. Malí čtenáři obdrželi za svou půlroční snahu a vytrvalost nejen knížku na prázdniny, ale i krásnou záložku do knihy a sladkou odměnu v podobě zmrzliny, kterou sponzoroval Hotel Epopej.

Těšíme se na další spolupráci se školami i v příštím školním roce.

Za MěK Moravský Krumlov Martina Nováková

Pasovací slib
Slibujeme ve jménu všech krásných
knížek – pohádek, příběhů a básniček,
že se budeme vždy chovat jako správní čtenáři.
Budeme knížky opatrovat
jako nejvzácnější poklady, chovat se k nim vždy opatrně a s největší úctou a budeme je mít rádi.

„ To slibujeme ! „

Více na: www.npkk.cz/npkk/kniha_prvnacek_11.php