Masopust - literární a výtvarné dílničky

Ve středu 9. března byla v Základní škole v Božicích výluka elektrického proudu. Celá škola – 17 dětí – si tedy naplánovala příjezd do Městské knihovny v Moravském Krumlově. Knihovnice jim připravili program v podobě již tradiční a oblíbené Literární a výtvarné dílničky, tentokrát na aktuální téma - Masopust. Děti se dozvěděly, že Masopust je obdobím veselí a tance, jak se slavil dříve a jak se slaví nyní, a krátce si připomněli předvelikonoční postní dobu, která po Masopustu následuje. Četba z knihy Evy Bernardinové „Kluci, holky a Stodůlky“ jim připomněla atmosféru dětských maškarních karnevalů, společně si pak zazpívaly písničky o jaru, říkaly básničky a hádaly hádanky. Otázky a úkoly, které následovaly, vyzkoušely, jak byly děti pozorné a co si zapamatovaly. V následující části programu si každé dítě vyrobilo svou karnevalovou masku.

Radmila Dvořáková, knihovnice