Den otevřených dveří 11.10.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V MĚSTSKÉ KNIHOVNĚ M.K.

Den otevřených dveří v úterý 11. října byl opět rekordním dnem v počtu nových čtenářů. Knihovnu si prohlédlo 306 návštěvníků a zaregistrovalo se 44 nových čtenářů z řad dětí i dospělých. Někteří ihned využili jednu z výhod registrace v knihovně – bezplatný přístup na Internet nebo e-mailové zasílání upozornění o rezervaci zdarma. Na své si přišli i již dříve zaregistrovaní čtenáři - někteří využili prominutí poplatků za meziknihovní výpůjční službu nebo za případné upomínky, ostatní si zakoupili vyřazené knihy a časopisy. V rámci projektu Celé Česko čte dětem zavítali do knihovny i žáci druhých tříd ze ZŠ Klášterní na exkurzi nazvanou Za písmenky do knihovny aneb Ferdův slabikář. Žáci se seznámili s oddělením pro děti a mládež, naučili se sami vyhledávat knihy podle barevného značení, učitelům byly doporučeny knihy ke společné četbě.

V úterý 11.10. jsme byli v knihovně. Přivítal nás skřítek Knihomůlek. Paní vedoucí knihovny nám četla popletenou abecedu. My jsme hádali, co je v ní popleteného. Bylo to príma. Ještě jsme se učili vyhledávat pohádkové knihy. Natáčela nás tam ivančická televize. V knihovně se mi líbilo, protože ráda čtu a půjčuji si zde krásné knížky.

Jasmína Hnilicová, 2.A, ZŠ Klášterní