Masopust-literární a výtvarná dílnička

MASOPUST V KNIHOVNĚ

Ve čtvrtek 11.2. jsme byli v knihovně a povídali jsme si o masopustu. Nejdřív nám paní knihovnice četla masopustní příběh o Tomíkovi a Aničce. Bylo to legrační i poučné. Pak jsme si povídali o masopustu. Masopust začíná  6.ledna a trvá až  do popeleční středy. V době masopustu chodí lidé na zábavy a děti na karnevaly. Nosí zajímavé masky. My jsme si také vyrobili masky, někdo pejska, někdo kočičky. Moc se nám podařily. My i paní knihovnice měli velikou radost.

žáci 3. třídy ZŠ Ivančická

O MASOPUSTU

Ve čtvrtek 11.2.  jsme  byli v knihovně.  Povídali jsme si o masopustu.  Milá paní nám četla o Tomíkovi  a Aničce.  Jednoho dne vykřikoval  Tomík: „ Máme besídku, máme maškarák!“ Na maškaráku ve školce se jednomu medvědovi rozepla papučka.  Medvěd zakopl o druhého medvěda, ten o dalšího medvěda, až se všichni zhroutili na hromadu. Medvědi začali natahovat moldánky. Jeden medvěd se rozběhl za maminkou, byl to Tomík. Zazvonil konec a pohádky byl konec. Pak jsme si šli udělat masky: kočičky a pejsky. Až jsme udělali masky, tak jsme se vyfotili. Pak jsme se rozloučili a šli do školy.

Ladislav Čaněk, 3. třída ZŠ Ivančická

Moravsk? Krumlov knihovna