Jak se rodí bráškové s J. Paštikovou

V pátek 8. října uspořádala Městská knihovna autorské čtení „Jak se rodí bráškové“ pro žáky I. stupně ZŠ. Beseda se spisovatelkou Jaroslavou Paštikovou byla spojená se čtením ze stejnojmenné knihy. Autorka předčítala dětem vybrané kapitoly a pak proběhla spontánní diskuse plná otázek a odpovědí. Život dítěte není jen radost a pohoda, ale i smutek, strach, žárlivost, stesk, osamělost, nepochopení – situace, které těžko zvládá dospělý.
Děkuji za příjemné chvíle v galerii i u vás v knihovně a přeji další vydařené akce a hodně zvědavých čtenářů!!!
Budu ráda vzpomínat :-)))
Jaroslava Paštiková
www.jakserodibraskove.cz

Plakát (PDF)

Jak se rodí bráškové

Páteční vyučování měli 8. října mladší žáci ze ZŠ Klášterní zpestřeno besed ou se spisovatelkou Jaroslavou Paštikovou. Tuto akci připravila pro školáky krumlovská knihovna v Knížecím domě.

Po milém přivítání se děti zaposlouchaly do čtení z knihy Jak se rodí bráškové. Seznámily se s předškolačkou Aničkou, hlavní postavou knihy, s jejími radostmi a starostmi běžného života i velk ou událostí – očekáváním narození jejího bratříčka. Autorské čtení prokládala Jaroslava Paštiková zajímavostmi ze svého osobního života a ze své učitelské praxe v mateřské škole. Žáci se také dozvěděli, jak tato kniha vznikala, od nápadu až po ilustrace a její vydání. Několik dětí si mohlo s paní Paštikov ou sedn ou t do kruhu a při zapálené svíčce zahrát na Dráčata z Aniččiny školky. Závěrem besedy se děti mohly ptát na vše, co je o této skvělé knize a její autorce zajímalo.

Do školy se žáci vraceli spokojení a těšili se, až si v příští hodině literární výchovy o knize ještě popovídají a poslechnou další ukázky.
za III. A   Jana  Sachsová