Pozor, v knihovně je kocour!

K 130. výročí založení Městské knihovny Moravský Krumlov byla v Galerii Knížecího domu nainstalována výstava nazvaná Pozor, v knihovně je kocour! Navazovala na předcházející besedy o knihách a tvorbě spisovatelky Kláry Smolíkové. Ilustrace ze stejnojmenné knihy ilustrátora Vojtěcha Šedy vhodně doplnily výstavu knih od této spisovatelky. V Městské knihovně jich máme rovných dvacet. Od 29. září do 29. října měli čtenáři, školy i veřejnost prohlédnout si tuto neobyčejnou expozici. Patnáct závěsných panelů formátu A1 s komiksy pojednávajícími o počátcích českého písemnictví, knihtisku a českých knihovnách – např. knihovně Jiřího Mahena vhodně doplňuje učivo dějepisu, českého jazyka nebo výtvarné výchovy. Knihy paní spisovatelky Kláry Smolíkové jsou čtenářům k dispozici v městské knihovně.

Za MěK Martina Nováková

Pozor, v knihovně je kocour!