Exkurze mateřských škol do knihovny

V průběhu měsíce dubna probíhaly exkurze mateřských škol do knihovny. Skřítek Knihomůlek přivítal téměř 180 malých školáčků z MŠ Husova, Palackého, Rakšic, Jamolic a Dobřínska a provedl je oddělením pro nejmenší děti a ukázal jim knížky vhodné pro jejich věkovou skupinu. Dětem se moc líbily interaktivní knížky s okénky, s různými úkoly nebo knížky typu Pohlaď si mne, Otvírej a otáčej, Tlač, Hraní se zvířátky, Prstem po cestě, První písmenka, Abeceda, apod., hbitě našly zvířátka v džungli a uměly je i napodobit. Nechyběly ani naučné knížky např. o hasičích, letadlech či lokomotivách. Dozvěděli se, že knížky mají své postýlky-police a jak se v nich knížky vyhledávají podle barviček, proč se knihy musí do knihovny vracet, jak se správně zachází s knihou a spoustu dalších zajímavých věcí. Během exkurze spojené s četbou, děti odpovídaly na různé otázky a dokonce uhádly i jarní hádanky. Děti nejvíce bavilo prohlížení knížek na hracích kobercích a pódiu, to doma nemají. Pro paní učitelky byly připraveny knihy vhodné k předčítání nebo k rukodělné činnosti. Exkurze byly spojeny s prohlédnutím výstavy z projektu Jižní Morava čte, do které někteří z malých předškoláčků namalovali krásné obrázky.

Za MěK Martina Nováková

Exkurze mateřských škol do knihovny