Exkurze ZŠ a SŠ

V průběhu měsíce března přicházeli učitelé se svými třídami na exkurze škol do knihovny Toho využili učitelé z okolních i místních škol a přijeli se podívat se žáky 1. -5. třídy do městské knihovny. Pro žáky II. stupně základních škol byla připravena prohlídka všech oddělení knihovny a samostatné vyhledávání knih s plněním zadaných úkolů. Žáci ze sedmých tříd se naučili vyhledávat knihy pomocí on-line katalogu a někteří vyluštili i obrovskou tajenku s překvapením a sladkou odměnou.
Žáci SŠDOS Moravský Krumlov navštěvují knihovnu v Moravském Krumlově pravidelně. Tentokráte ji navštívili v rámci projektu Zvyšování kompetence žáků středních škol bez maturitní zkoušky v rámci čtenářské gramotnosti. Žáci 1. ročníku SOŠ s ekonomickým zaměřením si prohlédli knihovnu, naučili se orientovat a vyhledávat literaturu nejen v jednotlivých odděleních knihovny, ale i prostřednictvím elektronického katalogu.

Za MěK M. Nováková

Exkurze  ZŠ a SŠ