Vánoční kavárna o Janu Kudláčkovi

Literární kavárna na ledě

V pondělí 1. prosince jsme se v naší knihovně zúčastnili malé předvánoční slavnosti, tentokrát věnované dubňanskému rodáku, akademickému malíři Janu Kudláčkovi. I když Pavel Kryštof Novák, autor životopisné knihy „Jako když mávne motýlím křídlem“, pro nepřízeň počasí nepřijel, návštěvníci nebyli nijak ochuzeni.

Paní Eva Kopčilová a Libuše Prosecká mile překvapily svým nevyčerpatelným zdrojem vzpomínek z mnoha osobních setkání a vzájemné korespondence.

Vedoucí knihovny Martina Nováková obohatila program vyprávěním o vodnících a hastrmanech s ukázkami darovaných obrázků.

A nakonec překvapení: u šálku kávy a voňavého cukroví jsme měli možnost vidět Jana Kudláčka v jeho ateliéru a slyšet milé vzpomínky při promítání rozhovoru se spisovatelkou Jiřinou Rákosníkovou a dubňanskou rodačkou Mirkou Strejčkovou.

Na závěr jsme byly pozváni do DPS, kde se bude 8. prosince program opakovat, tentokrát s panem Pavlem Kryštofem Novákem.

Něžné ilustrace Jana Kudláčka máme stále před očima i v paměti a chuť cukroví od děvčat z moravskokrumlovské SOŠ nám dosud sládne na jazyku.

Radmila Dvořáková

lk-vanoce-plakat.jpg