Jarní a velikonoční literární dílničky

Během měsíce března a dubna nabízela knihovna žákům místních a okolních základních škol literární dílničku o jaru. Při obrazové prezentaci si děti připomněly jak charakteristiku období, tak všechny význačné jarní dny a svátky – postní dobu, vynášení smrtolky, Velikonoce, Apríl, pálení čarodějnic, Tři ledové muže, svátek maminek, otevírání studánek. Společně si zazpívaly několik písniček o jaru, řekly si velikonoční koledy a jarní básničky a poslechly si, jak Velikonoce slaví Lucka, Jenda a Martínek v knize Jaro je tu od Andrey Popprové. Pak se s nadšením všichni vrhli do vyrábění veselého velikonočního zajíčka na kolíčku. Sebou si děti kromě zajíčka odnášely v srdci hezkou říkanku, o kterou se s vámi rádi podělíme:

Dobré slovo, vlídná věta
je klíč ke všem dveřím světa.
Klíček, který odemyká
každé srdce, co tu tiká.
Děkuji a k tomu prosím.
Taky já je s sebou nosím.

Za MěK Moravský Krumlov Radmila Dvořáková

knihovna MK