Den otevřených dveří s N. Wintonem

Knihy o Nicholasi Wintonovi v knihovně

V úterý 19. března se v Městské knihovně Moravský Krumlov konal Den otevřených dveří. Nově zapsaným čtenářům byly opět prominuty poplatky za registraci a ostatní čtenáři využili možnosti prominutí poplatků za rezervace a upomínky. Rovněž byl zahájen oblíbený výprodej vyřazených časopisů a Harlequinů. Čtenáři měli též možnost vyplnit anketní lístky na čtenářskou soutěž Magnesia Litera 2013 o nejoblíbenější českou knihu vydanou v loňském roce. Během dne proběhly v knihovně exkurze dětí z místních škol. Do knihovny přišlo 126 návštěvníků a 16 nových čtenářů si nechalo zdarma vystavit čtenářský průkaz. Knihovnice připravily pro čtenáře výstavku „zajímavých“ knih. Největší zájem byl o knihy režiséra Matěje Mináče: České a slovenské děti za II. světové války, Loterie života Nicholase Wintona- po stopách unikátní akce záchrany dětí, která nemá v novodobé historii lidstva obdoby a Nicholas Winton a zachráněná generace autorky Věry Gissingové. V roce 2008, kdy byl pro školy promítán film Síla lidskosti, shromáždily a odeslaly pracovnice knihovny 580 podpisů na podporu získání Nobelovy ceny míru pro Nicholase Wintona.

Za Městskou knihovnu M. Nováková