Beseda s Halinou

Dne 7.září jsme se my, třída Septima a třída 3.A z gymnázia Moravský Krumlov zúčastnili besedy se známou a vynikající spisovatelkou, scenáristkou a novinářkou Halinou Pawlowskou. Na začátku nám paní knihovnice Nováková shrnula spisovatelčin život a její tvorbu a poté si asi hodinu povídaly. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých i vtipných věcí ze spisovatelčina života. Paní Pawlowská nejprve mluvila o své rodině a hlavně o tatínkovi a jeho původu z Podkarpatské Rusi. Poté nám představila tituly jejích knih a natočených filmů. Dokonce nám prozradila, že koncem září se začne natáčet televizní sitcom, ke kterému paní Halina napsala scénář. A na konci října by měla vyjít její nová kniha. Také jsme se hodně dozvěděli o její poslední vydané knize „Ještě že nejsem papež“, která je souborem povídek a fejetonů. Na konci besedy mohli studenti klást otázky a také si zakoupit některé ze spisovatelčiných knih, které všem ochotně podepsala. Beseda nám přinesla nejen mnoho zajímavých informací, ale také pěkný zážitek.

Anna Žáková a Veronika Kováříková
Septima, GMK