Den pro dětskou knihu a prodejní výstava nakl. Egmont

Dne 20.10. 2010 jsme s klienty navštívili Městskou knihovnu v Mor. Krumlově.
Po celou dobu návštěvy se nám věnovala p. Nováková, která nás provedla knihovnou, představila nové knižní tituly z prodejní výstavy knih a poradila s výběrem některých literárních žánrů. Klienti byli velmi spokojeni odnesli si i malý dáreček a těší se na další návštěvu.
Chtěli bychom tímto poděkovat p. Novákové za vřelé přijetí

S pozdravem klienti Domova u lesa Tavíkovice

Prodejní výstava knih pro děti a mládež

Městská knihovna Moravský Krumlov již po šesté připravila na celý měsíc říjen prodejní výstavu knih z nakladatelství Egmont ČR. Spousta návštěvníků, nejen z řad čtenářů, si ji velmi oblíbila. Pravidelně využívají tuto výstavu ke koupi knížek pro své ratolesti nebo teenagery k narozeninám, k Mikuláši nebo na Vánoce. V letošním roce pro velký zájem byla výstava knih dokonce prodloužena i na celý měsíc listopad. Z 207 objednaných knih bylo prodáno 119 svazků a to je úctyhodné číslo.

Za MěK Martina Nováková

Dobrý den.

Moji milí. 27.11.2010 je tady již čtvrtý rok oslava dětského čtenářství. Všichni, kteří pracujeme v knihovnách víme, jak je důležitá podpora čtenářství. Rčení, že se dá vše nahradit, v případě kvalitní knižní četby neplatí. Když si vzpomeneme na své dětství, vzpomeneme si zároveň na oblíbenou knihu. Má byla (a je) kniha Astrid Lingrenové Děti z Bullerbynu. Co já prožila fantastických chvil. Jen já vím, jak jsem bývala Lisa, jindy Anna a jak mi pracovala fantazie. No vzpomeńte na "Svůj fantastický příběh". A je to tady. Dnešní děti jsou prý jiné. Ale. Ti co čtou a pracují se svou fantazií , jsou stejní, jako jsme byli my. Doufám, že letošní "Den pro dětskou knihu" bude opět jedna z akcí, která nám pomůže získat další čtenáře. Že se opět "Den" povede. Je jedno, jakým způsobem v knihovnách tato oslava proběhne, důležité je, že si to všichni užijeme. Všem držím palce a těším se na ohlasy.

Ta, která to v roce 2006 začala, Eva Kubšová - Děčín

Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlašuje již IV. ročník celostátní akce Den pro dětskou knihu.

Termín je stanoven na 27. listopadu 2010, tj. sobotu před 1. nedělí adventní. Právě v tento čas je vhodné propagovat dětskou knihu. Kdy jindy, než v předvánoční náladě, je vhodné myslet na knihu jako dárek apod. Tento den je vhodný k mnoha akcím zaměřeným především na knihy pro děti, ale také na četbu a na knihovnu. Doporučujeme především výstavy knih a jejich prodej (dohoda s knihkupci a antikváři) - v této akci jde totiž opravdu primárně o KNIHU, ale podpořit akci lze i výstavami výtvarných prací na základě četby, znalostními soutěžemi (s využitím knih), dětskými divadelními představeními a jinými doprovodnými akcemi. Je široká škála možností, jak propagovat dětské oddělení knihovny, ale také profesionalitu knihovníků a jejich znalost literatury a knih pro děti. Důležité je netradičním způsobem děti a jejich rodiče oslovit a přesvědčit je, že v knihovnách se o knihách pro děti (ale nejen o nich) mohou leccos dozvědět, vybrat vhodný vánoční dárek atp. Po loňském II. ročníku má tuto zkušenost více než 100 knihoven v republice a dle ohlasů to byla akce velmi úspěšná.

Hlavní organizátorkou v děčínské knihovně, která Den pro dětskou knihu poprvé zorganizovala, je i pro letošní rok paní Eva Kubšová (kubsova@dcknihovna.cz) z dětského oddělení, která ráda sdělí zkušenosti a poradí při přípravě letošního IV. ročníku.

Plakát (doc)